Info pro ubytované

Doprava a služby:

Automobil (parkování u objektu), autobus MHD (zastávka 50m), nádraží ČSD (1km), obchod s potravinami (30m), pošta (20m), restaurace (200m-2km).

 

Okolí:

Osada Jizerka s čedičovým masivem Bukovce, rozhledna Štěpánka, vrchol Paličníku, horská chata Smědava, vrchol hory Jizery a řeka Jizera, přehrada Souš, tajemná rašeliniště, nejvyšší vrchol české části Jizerských hor Smrk 1122m.n.m., Velká jizerská louka, osada Orle v polské části Jizerských hor, národní přírodní rezervace Jizerskohorské Bučiny, Frýdlantské cimbuří s výhledy do Polska a Německa, vodopády Jedlové, vodopády na Černém potoce, vodopády na Černé i Bílé Smědé, rozhledna Maják s muzeem Járy Cimrmana v Příchovcích, Mumlavské vodopády, Krkonoše, rozlehlé smíšené smrkovobukové lesy.

 

Sport:

Běžecké trasy, cyklotrasy, sjezdovky, horolezecké a pěší výstupy, single trek u Nového města pod Smrkem, sjezdovky v okolí: Čertova hora Harrachov (7 km), Černá Říčka v Desné (2 km), ski areál U Čápa Příchovice (3 km), ski areál Paseky nad Jizerou (5 km), ski areál Šachty Vysoké nad Jizerou (6 km), ski areál Rokytnice nad Jizerou (15 km), ski areál tanvaldský Špičák (5 km), ski areál Rejdice (4 km)

 

Pro znalce historie:

Kostel sv. Jana Křtitele postavený v letech 1789 – 1793 v Horním Polubném, kostel sv. Víta v Příchovicích z let 1859-1862, evangelický kostel (Tesařovská kaple) z roku 1909, linie lehkého opevnění z let 1936 – 1938 s minimuzeem v jednom z objektů, unikátní ozubnicová dráha z let 1900 – 1907 z Tanvaldu do Kořenova překonávající převýšení 500m, nádraží Kořenov s muzeem ozubnicové dráhy, železniční viadukt překonávající řeku Jizeru ve výšce 25m, zajímavá je pak i návštěva místních hřbitovů, kde je možno vnímat vývoj smíšeného osídlení celé krajiny.

V širším okolí město Frýdlant se zámkem, poutní Kostel navštívení Panny Marie Hejnicích z roku 1725, lázně Libverda s kolonádou a léčivými prameny.

 

Přímo v objektu jsou k dispozici informace s doporučenými trasami pro kolo, běžky i pěší turistiku.